МІЖНАРОДНА АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ ТА РОЗШИРЕННЯ СПІВПРАЦІ
У травні 2026 року професор кафедри соціальної філософії, філософії освіти та освітньої політики УДУ імені Михайла Драгоманова Сергій ТЕРЕПИЩИЙ – доктор
філософських наук, професор, здійснив закордонне наукове відрядження до Державного педагогічного університету імені Іона Крянге (Universitatea Pedagogică de Stat «Ion Creangă» din Chișinău), Республіка Молдова, у статусі запрошеного професора (Visiting Professor).
Відрядження було реалізоване в межах міжінституційної угоди про співпрацю між УДУ імені Михайла Драгоманова та UPSC від 18 грудня 2023 року та передбачало участь у програмі академічної мобільності на факультеті педагогічних наук приймаючого університету.
Упродовж двох тижнів Сергій ТЕРЕПИЩИЙ реалізував програму академічної мобільності загальним обсягом 90 годин (3 кредити ECTS) за тематичним напрямом «The Challenges of Higher Education in AI Times and Conducting Peer Observation and Assessment» («Виклики вищої освіти в епоху штучного інтелекту та проведення взаємного спостереження й оцінювання»).
У межах програми професор провів цикл лекцій і семінарських занять для студентів та викладачів факультету педагогічних наук UPSC, присвячених актуальним викликам розвитку вищої освіти в умовах стрімкого поширення технологій штучного інтелекту, питанням забезпечення якості освіти, методології peer observation та сучасним підходам до оцінювання освітнього процесу.
Важливою складовою відрядження стала участь у Міжнародній науковій конференції «Interdisciplinary Perspectives on Knowledge», де було представлено результати наукових досліджень і презентовано наукову школу УДУ імені Михайла Драгоманова на міжнародному академічному рівні.
Також відбулися робочі зустрічі з керівництвом факультету педагогічних наук UPSC, координаторами програм академічної мобільності та викладачами університету. Учасники обговорили перспективи подальшого розвитку двосторонньої співпраці, підготовку спільних наукових публікацій, участь у міжнародних грантових програмах, а також можливості академічного обміну студентами й викладачами.
СЕКЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ КАФЕДРИ ЕТИКИ, ЕСТЕТИКИ ТА ФІЛОСОФІЇ КУЛЬТУРИ
Нещодавно в межах щорічної звітно-наукової конференції викладачів, докторантів та аспірантів «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип
університету» за підсумками наукових досліджень у 2025 році відбулося секційне засідання кафедри етики, естетики та філософії культури «Етико-естетичні та культурфілософські дослідження в освіті та науці».
Кафедра взяла активну участь у роботі конференції, представивши низку актуальних наукових доповідей, присвячених проблемам сучасної гуманітарної освіти, мистецької педагогіки, біоетики, релігійної свободи, культурології та впровадженню інноваційних технологій у навчальний процес.
Під час пленарного засідання соціально-гуманітарного факультету з доповіддю «Використання стартап-мислення у вищій школі для поєднання теоретичної підготовки з практикою» виступив Олександр КОННОВ – кандидат філософських наук, доцент кафедри етики, естетики та філософії культури. Доповідь була присвячена використанню дизайн-мислення та стартап-технологій у формуванні креативності, емпатії та професійної самореалізації здобувачів вищої освіти. Представлені практичні приклади зі студентського досвіду викликали жваве обговорення серед учасників конференції.
У межах секційного засідання із доповідями виступили:
ЛЕКЦІЯ-ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ МВС УКРАЇНИ
Нещодавно студенти 2 курсу спеціальності 081 «Право» Соціально-гуманітарного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова взяли участь у лекції-екскурсії до
Музею МВС України, організованої за участю доцента Руслана ПЄСЦОВА.
Під час пізнавального заходу студенти ознайомилися з історією становлення та розвитку органів внутрішніх справ України, особливостями функціонування правоохоронної системи в різні історичні періоди, а також із процесами формування правової держави та утвердження принципів законності й правопорядку.
У межах екскурсії особливу увагу було приділено ролі працівників правоохоронних органів у забезпеченні безпеки держави та суспільства, захисті прав і свобод громадян, підтриманні громадського порядку та реалізації принципу верховенства права.
Зустріч стала важливою складовою професійної підготовки майбутніх правників, поєднавши теоретичні знання з практичним і історичним досвідом діяльності правоохоронної системи України.
Щиро дякуємо працівникам Музею МВС України за змістовну лекцію-екскурсію, цікаву комунікацію та створення особливої атмосфери, що сприяє формуванню правової культури, громадянської свідомості та професійних цінностей студентської молоді
СЕКЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ КАФЕДРИ МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЕКОНОМІКИ І МАРКЕТИНГУ
![]()
Нещодавно на кафедрі менеджменту та інноваційних технологій соціокультурної діяльності, економіки і маркетингу відбулася щорічна звітно-
наукова конференція викладачів, докторантів та аспірантів за підсумками наукових досліджень 2025 року «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету».
У межах роботи секції «Сучасні парадигми менеджменту, інноваційних технологій соціокультурної діяльності, економіки і маркетингу» учасники представили результати наукових досліджень, присвячених актуальним питанням розвитку управлінської науки, соціокультурної сфери, економіки та маркетингу в умовах сучасних суспільних трансформацій.
Під час конференції було презентовано робочу програму навчальної дисципліни «Належне врядування в контексті європейського виміру», підготовлену Віталієм СТАШУКОМ, Наталією РІДЕЙ та Наталією ТИТОВОЮ. Також учасникам представлено монографію «Психомірність людини та її поведінки. Макромодель «лідер – управління – суспільство» авторства Ірини ЄРШОВОЇ-БАБЕНКО та Тетяни ЖИЖКО.
Окрім цього, у межах секційного засідання було висвітлено інші актуальні напрями наукових досліджень науково-педагогічних працівників кафедри, що охоплюють сучасні підходи до менеджменту, інноваційні технології соціокультурної діяльності, економічний розвиток та маркетингові комунікації.
ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ ФАКУЛЬТЕТУ
27 травня 2026 року в УДУ імені Михайла Драгоманова відбулося чергове засідання Вченої ради Соціально-гуманітарного факультету, під час якого було
розглянуто актуальні питання розвитку освітньої, наукової, організаційної та міжнародної діяльності факультету.
Засідання стало важливою платформою для обговорення стратегічних напрямів удосконалення освітнього процесу, оновлення змісту освітніх програм, розвитку наукових ініціатив, а також забезпечення відповідності освітньої діяльності сучасним вимогам вищої освіти та ринку праці.
У межах порядку денного члени Вченої ради розглянули питання затвердження Положення про Наукове товариство студентів та аспірантів імені Григорія Волинки Соціально-гуманітарного факультету. Було наголошено на важливості підтримки студентської науки, розвитку молодіжних наукових ініціатив, створення умов для академічного зростання здобувачів освіти та активного залучення студентської молоді до науково-дослідної діяльності.
Окрему увагу приділено затвердженню програм кваліфікаційних іспитів для здобувачів різних рівнів вищої освіти усіх спеціальностей факультету. Учасники засідання підкреслили необхідність забезпечення високих стандартів оцінювання професійної підготовки здобувачів освіти, удосконалення змісту екзаменаційних програм та їх відповідності сучасним освітнім і професійним вимогам.
Під час засідання було розглянуто та затверджено низку освітньо-професійних програм кафедри менеджменту, системного аналізу та міжнародних відносин, зокрема освітньо-професійну програму «Управління закладом освіти», а також освітньо-професійні програми «Менеджмент і адміністрування» для здобувачів другого (магістерського) та першого (бакалаврського) рівнів вищої освіти.
СЕКЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ КАФЕДРИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ, ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА ТА ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ
Нещодавно відбулося секційне засідання «Освіта, управління та документні комунікації: вектори розвитку», організоване кафедрою професійної підготовки,
документознавства та публічного управління у межах Звітно-наукової конференції викладачів, аспірантів і докторантів УДУ імені Михайла Драгоманова за підсумками наукових досліджень 2025 року «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету».
У межах наукового заходу викладачі, докторанти та аспіранти кафедри презентували доповіді, присвячені актуальним питанням розвитку освіти, євроінтеграційних процесів, медіаграмотності, архівознавства та реформування системи публічного управління.
З вітальним словом до учасників звернулася завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор, Наталія ТИТОВА, яка відзначила високий науковий потенціал кафедри, активність молодих науковців і важливість розвитку міждисциплінарних досліджень.
Під час секційного засідання були представлені такі доповіді:
- Наталія ТИТОВА – доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри. Тема доповіді: «Міжнародні аспекти належного управління у контексті європейського виміру».
- Валерій БЕБИК – доктор політичних наук, професор. Тема доповіді: «Особливості професійної підготовки майбутніх магістрів спеціальності D4 Публічне управління та адміністрування».
- Володимир НАСТРАДІН – кандидат технічних наук, професор. Тема доповіді: «Проблеми формування медіаграмотності особистості в соціальних мережах».
- Світлана ЦИМБАЛ – кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри професійної підготовки, документознавства та публічного управління. Тема доповіді: «Стратегічні вектори розвитку архівознавства та методики його викладання».
- Марина ЛЯШЕНКО – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри. Тема доповіді: «Роль вибіркових дисциплін у формуванні підприємницької спроможності студентів неекономічних спеціальностей».
- Олександр ДЕРЕВЯНЧУК – докторант кафедри професійної підготовки, документознавства та публічного управління. Тема доповіді: «Методологія організації впровадження системного аналізу якості підготовки педагогів професійного навчання».
- Олександр ЧЕПУРНИЙ – PhD-здобувач ІІ року навчання кафедри професійної підготовки, документознавства та публічного управління. Тема доповіді: «Правове регулювання систем професійної підготовки майбутніх фахівців при використанні комп’ютерно-інтегрованих технологій».
СЕКЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ КАФЕДРИ ФІЛОСОФІЇ ТА КАФЕДРИ СОЦІАЛЬНОЇ ФІЛОСОФІЇ, ФІЛОСОФІЇ ОСВІТИ ТА ОСВІТНЬОЇ ПОЛІТИКИ У МЕЖАХ ЗВІТНО-НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
Нещодавно в УДУ імені Михайла Драгоманова відбулася Звітно-наукова конференція викладачів, аспірантів та докторантів за підсумками наукових досліджень
2025 року «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету».
У межах заходу пройшло секційне засідання кафедри філософії спільно з кафедрою соціальної філософії, філософії освіти та освітньої політики. Під час наукового обговорення учасники порушили низку актуальних проблем сучасної філософської думки, зокрема питання культури пам’яті, постколоніальних студій, етики штучного інтелекту, цифровізації культурного простору та трансформації освітньої політики в умовах сучасних суспільних викликів.
Із науковими доповідями виступили:
- Катерина ГОНЧАРЕНКО – завідувач кафедри філософії, тема доповіді: «Культура скасування в контексті постколоніальних студій»;
- Сергій ТЕРЕПИЩИЙ – професор кафедри соціальної філософії, філософії освіти та освітньої політики, тема доповіді: «Роль діалогу як методу пошуку істини в освітньому процесі»;
- Світлана ПРОЦЬКА – доцент кафедри, тема доповіді: «Освітня політика України з урахуванням принципів крос-культурної комунікації в системі вищої освіти»;
- Валентина БОБРИЦЬКА – професор кафедри, тема доповіді: «Цифрова трансформація освіти як стратегічний пріоритет сучасної освітньої політики України»;
- Богдан МАТЮШКО – доцент кафедри філософії, тема доповіді: «Особливості метафізики і гносеології Шігаба ад-Діна Ях’ї ас-Суграварді».