СЕКЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ КАФЕДРИ МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЕКОНОМІКИ І МАРКЕТИНГУ
![]()
Нещодавно на кафедрі менеджменту та інноваційних технологій соціокультурної діяльності, економіки і маркетингу відбулася щорічна звітно-
наукова конференція викладачів, докторантів та аспірантів за підсумками наукових досліджень 2025 року «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету».
У межах роботи секції «Сучасні парадигми менеджменту, інноваційних технологій соціокультурної діяльності, економіки і маркетингу» учасники представили результати наукових досліджень, присвячених актуальним питанням розвитку управлінської науки, соціокультурної сфери, економіки та маркетингу в умовах сучасних суспільних трансформацій.
Під час конференції було презентовано робочу програму навчальної дисципліни «Належне врядування в контексті європейського виміру», підготовлену Віталієм СТАШУКОМ, Наталією РІДЕЙ та Наталією ТИТОВОЮ. Також учасникам представлено монографію «Психомірність людини та її поведінки. Макромодель «лідер – управління – суспільство» авторства Ірини ЄРШОВОЇ-БАБЕНКО та Тетяни ЖИЖКО.
Окрім цього, у межах секційного засідання було висвітлено інші актуальні напрями наукових досліджень науково-педагогічних працівників кафедри, що охоплюють сучасні підходи до менеджменту, інноваційні технології соціокультурної діяльності, економічний розвиток та маркетингові комунікації.
ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ ФАКУЛЬТЕТУ
27 травня 2026 року в УДУ імені Михайла Драгоманова відбулося чергове засідання Вченої ради Соціально-гуманітарного факультету, під час якого було
розглянуто актуальні питання розвитку освітньої, наукової, організаційної та міжнародної діяльності факультету.
Засідання стало важливою платформою для обговорення стратегічних напрямів удосконалення освітнього процесу, оновлення змісту освітніх програм, розвитку наукових ініціатив, а також забезпечення відповідності освітньої діяльності сучасним вимогам вищої освіти та ринку праці.
У межах порядку денного члени Вченої ради розглянули питання затвердження Положення про Наукове товариство студентів та аспірантів імені Григорія Волинки Соціально-гуманітарного факультету. Було наголошено на важливості підтримки студентської науки, розвитку молодіжних наукових ініціатив, створення умов для академічного зростання здобувачів освіти та активного залучення студентської молоді до науково-дослідної діяльності.
Окрему увагу приділено затвердженню програм кваліфікаційних іспитів для здобувачів різних рівнів вищої освіти усіх спеціальностей факультету. Учасники засідання підкреслили необхідність забезпечення високих стандартів оцінювання професійної підготовки здобувачів освіти, удосконалення змісту екзаменаційних програм та їх відповідності сучасним освітнім і професійним вимогам.
Під час засідання було розглянуто та затверджено низку освітньо-професійних програм кафедри менеджменту, системного аналізу та міжнародних відносин, зокрема освітньо-професійну програму «Управління закладом освіти», а також освітньо-професійні програми «Менеджмент і адміністрування» для здобувачів другого (магістерського) та першого (бакалаврського) рівнів вищої освіти.
СЕКЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ КАФЕДРИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ, ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА ТА ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ
Нещодавно відбулося секційне засідання «Освіта, управління та документні комунікації: вектори розвитку», організоване кафедрою професійної підготовки,
документознавства та публічного управління у межах Звітно-наукової конференції викладачів, аспірантів і докторантів УДУ імені Михайла Драгоманова за підсумками наукових досліджень 2025 року «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету».
У межах наукового заходу викладачі, докторанти та аспіранти кафедри презентували доповіді, присвячені актуальним питанням розвитку освіти, євроінтеграційних процесів, медіаграмотності, архівознавства та реформування системи публічного управління.
З вітальним словом до учасників звернулася завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор, Наталія ТИТОВА, яка відзначила високий науковий потенціал кафедри, активність молодих науковців і важливість розвитку міждисциплінарних досліджень.
Під час секційного засідання були представлені такі доповіді:
- Наталія ТИТОВА – доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри. Тема доповіді: «Міжнародні аспекти належного управління у контексті європейського виміру».
- Валерій БЕБИК – доктор політичних наук, професор. Тема доповіді: «Особливості професійної підготовки майбутніх магістрів спеціальності D4 Публічне управління та адміністрування».
- Володимир НАСТРАДІН – кандидат технічних наук, професор. Тема доповіді: «Проблеми формування медіаграмотності особистості в соціальних мережах».
- Світлана ЦИМБАЛ – кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри професійної підготовки, документознавства та публічного управління. Тема доповіді: «Стратегічні вектори розвитку архівознавства та методики його викладання».
- Марина ЛЯШЕНКО – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри. Тема доповіді: «Роль вибіркових дисциплін у формуванні підприємницької спроможності студентів неекономічних спеціальностей».
- Олександр ДЕРЕВЯНЧУК – докторант кафедри професійної підготовки, документознавства та публічного управління. Тема доповіді: «Методологія організації впровадження системного аналізу якості підготовки педагогів професійного навчання».
- Олександр ЧЕПУРНИЙ – PhD-здобувач ІІ року навчання кафедри професійної підготовки, документознавства та публічного управління. Тема доповіді: «Правове регулювання систем професійної підготовки майбутніх фахівців при використанні комп’ютерно-інтегрованих технологій».