ЗВІТНО-НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ВИКЛАДАЧІВ, АСПІРАНТІВ І ДОКТОРАНТІВ
20 травня 2026 року на Соціально-гуманітарному факультеті УДУ імені Михайла Драгоманова відбулося пленарне засідання в межах Звітно-наукової конференції
викладачів, аспірантів і докторантів УДУ імені Михайла Драгоманова за підсумками наукових досліджень 2025 року «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету».
Пленарне засідання проходило у Науковій бібліотеці УДУ імені Михайла Драгоманова у змішаному форматі та стало важливою платформою для обговорення актуальних проблем сучасної науки, освіти, соціально-гуманітарного знання й перспектив розвитку вищої освіти в умовах суспільних трансформацій та євроінтеграційних процесів.
Із вступним словом до учасників конференції звернувся декан Соціально-гуманітарного факультету, кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри права, заслужений працівник соціальної сфери України Павло ГОРІНОВ. У своєму виступі він акцентував увагу на важливості інтеграції освітньої, наукової та суспільно відповідальної діяльності університету, підкресливши роль наукових досліджень у формуванні сучасного академічного середовища та розвитку інтелектуального потенціалу держави.
ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ «НОТАРІАТ УКРАЇНИ: ВИКЛИКИ СУЧАСНОСТІ»
Для студентів 3 курсу спеціальності 081 «Право» Соціально-гуманітарного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова відбулася відкрита лекція на тему:
«Нотаріат України: виклики сучасності».
Організатором заходу виступив доцент кафедри права Руслан ПЄСЦОВ.
Спікером лекції став Олександр СПЕРЧУН – нотаріус, член Комісії Нотаріальної палати України з питань інформатизації, цифрової трансформації та запобігання кіберзлочинності, член правління відділення Нотаріальної палати України у місті Києві.
Під час лекції було розглянуто актуальні питання функціонування електронного нотаріату в Україні, сучасні виклики цифровізації нотаріальної діяльності, а також загрози кіберзлочинності та проблеми захисту персональних даних клієнтів, які становлять предмет нотаріальної таємниці.
Окрему увагу лектор приділив альтернативному проєкту «Мій нотаріат», розробленому нотаріусами міста Києва. Було наголошено, що зазначена система не містить інформації, яка становить предмет нотаріальної таємниці, а передбачає лише фіксацію факту вчинення нотаріальної дії.
У межах лекції також було акцентовано увагу на тому, що стримування впровадження проєкту електронного нотаріату пов’язане не лише з технічними аспектами, а й із законодавчим регулюванням. Зокрема, відповідно до пункту 14 статті 92 Конституції України, організація та діяльність нотаріату визначаються виключно законами України, а не підзаконними нормативно-правовими актами.
Крім того, було здійснено порівняльний аналіз законодавства Франції та Німеччини у сфері нотаріату, адже саме французька та німецька правові моделі стали основою для формування вітчизняного законодавства про нотаріат.
Щиро дякуємо Олександру СПЕРЧУНУ за змістовну лекцію, практичний досвід та фахову дискусію зі студентами!
ЛЕКЦІЯ-ЕКСКУРСІЯ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Нещодавно студенти 4 курсу спеціальності 081 «Право» Соціально-гуманітарного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова під керівництвом професора,
завідувача кафедри права Богдана АНДРУСИШИНА та заступника декана з виховної роботи, старшого викладача Наталії ДЕРКАЧОВОЇ відвідали Національний музей Тараса Шевченка та долучилися до лекції-екскурсії на тему «Державницькі та правові погляди Кирило-Мефодіївського братства. Тарас Шевченко».
Під час екскурсії студенти мали можливість глибше ознайомитися з постаттю Тараса Шевченка, а також по-новому осмислити значення права, свободи, національної ідентичності та державотворчих ідей у процесі формування української нації.
Особливу увагу було приділено діяльності Кирило-Мефодіївського братства – першої української політичної організації нового часу, яка об’єднала провідних представників української інтелігенції навколо ідей свободи, рівності, прав людини, скасування кріпацтва та розвитку української державницької думки.
Щиро дякуємо працівникам Національного музею Тараса Шевченка за надзвичайно цікаву, змістовну й атмосферну зустріч, яка поєднала історію, право та культуру в єдиний простір живого діалогу зі студентською молоддю. ![]()
Такі заходи допомагають майбутнім правникам не лише поглиблювати свої знання, а й формувати громадянську свідомість, систему цінностей та розуміння історичних витоків української державності.